PERA GÜZEL SANATLAR DÜNYA DANS GÜNÜ KUTLAMASI !

 

1982 yılında ilk kez UNESCO Uluslararası Tiyatro Enstitüsü'nün Dans Komitesi tarafından başlatılan "Dünya Dans Günü"  kutlamaları ile bu sanat türünün, kendi evrenselliği içinde bütün siyasal, kültürel ve etnik sınırlan ortadan kaldırması, insanlığın dans ortak dili ile barış ve dostluk içinde birleştirilmesi amaçlandı. 
Türk sanatçıları olarak görevimiz ulusal danslarımızı ve ülkemizde başarıyla ortaya konan evrensel dansları, dünya platformunda sergilemek ve ülkemizi tüm dünyanın ortak dilinde ifade etmek amacıyla yola çıkan
Pera Güzel Sanatlar 29 Nisan Dünya Dans Gününü, bu akşam  her yıl olduğu gibi bu yıl da çok özel bir aktiviteyle kutlayacağız.

Pera Güzel Sanatlar'ın geleneksel hale getirdiği gösteride bu yıl, Flamenco’dan Romen’ e ,  Modern Dans ‘dan Bale’ye, Charleston   Dans'tan Oryental'a, Latin Amerikan  'dan Sirtaki'ye ,Tangoda’dan Zeybeke..K.Popdan Horona.. kadar çeşitli dansların sunumlarını ustalar ve öğrencilerin gösterisi ile sizlere dans dolu bir akşam yaşatmayı umuyoruz. Koreograflarımız: LUNA VILCHEZ, DANIELA CHRISTOVA, PABLO GUARDADO, MELISA PELİT, GÜLBENK KÜKCÜOĞLU, ILKER ŞAHINBAŞ , TATIANA GÜRBÜZ, ACLAN SEZER GENÇ.

Dansin yaşı yoktur .. Dans edin kendinizi mutlu edin..

 

Cep: (+90) 544 544 82 90 
Tel:   (+90) 212 245 30 08 - 09 

Adres : Blackout şişli #211, Merkez Mh., Abide-i Hürriyet Cad. No:211, 34381 Şişli / İstanbul.