Öğrencimiz Arda Mert Tulum’un sergisi açılıyor.

  • Tarih: 9 Aralık 2019, Pazartesi

  • Saat: 16.30

  • Yer: Şişli Belediyesi Sanat Galerisi

Arda Mert TULUM
28.07.2002 yılında İstanbul’da doğdu. İlköğretimini Halit Derviş İbrahim İlkokulunda okudu.
Daha sonra orta öğrenimini Tarih Koleji’nde okudu. Resme karşı ilgisinden dolayı liseyi güzel sanatlarda okumak istedi ve PERA Güzel Sanatlar Lisesi’nin sınavlarına girdi ve oldukça yetenekli bulunarak PERA Güzel Sanatlar Lisesi’ne kaydını yaptırdı. Halen Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde 12.sınıf Resim bölümü öğrencisi olarak eğitim hayatına devam ediyor.  
Resim eğitimi sırasında kendisinin aslında 13 yaşından beri karikatüre olan ilgisinin onu bu alanda eğitimini yönlendirmesine yardımcı olduğunu ve çizgilerini eğlenceli bir hale getirmeyi ve bundan mutlu olmaya başladığını gördüğü için yaptıklarının da beğenilmesi ile ilk karikatürünü 13 yaşında yayınladı. Bir süre amatör çalışmaları yayınlandıktan sonra Leman dergisinde hem yazdı hem de çizdi. Kısa bir süre sonra Mikrop Dergisinde profesyonel olarak çizmeye başladı.
Şu anda Kafa Dergisi ve Kafa Çocuk dergisinde çizmekte devam etmektedir.Aynı zamanda Dijital dergi olan Aylak dergisinde çizmeye ve yeni karakterleri ile bu alandaki profesyonel hayata da adım adım kendini yetiştirmektedir.Instagram üzerinden çizimlerini paylaşan Arda Mert Tulum alanında kendisinden söz edilmesine ve karikatür alanındaki yeni karakterleri ve yeni yaratımları onu başka bir boyuta taşıyarak bu alanda yeni bir anlayış getirmesi, karikatür otoriteri tarafından da beğeni ile karşılandı ve ilgi ile izlendi.
Arda Mert Tulum, yeni karikatür fikirleri içine yeni bir terminoloji olan OBJE ART, ŞİİR, gibi değişik konuları içeren karikatür tarzını geliştirmiştir. Bu alandaki karakterleri, kabul edilebilir bir çizimle kendisini karikatür dünyasının vazgeçilmezleri arasına daha şimdiden girmesine kesin gözüyle bakılmaktadır.

Arda Mert Tulum’un Karikatür Sergisi 19 Ocak 2020 tarihine kadar Şişli Belediyesi Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak.