Başvuru
 

BaşvuruTürkiye’nin ilk ve tek 4 bölümlü güzel sanatlar lisesi olan PERA GUZEL SANATLAR LISESI de Müzik Resim Tiyatro ve Bale/Dans bölümleri bulunmaktadır. Bu bölümlerden herhangi bir alanda üniversite hedefi ve mesleki hedefler varsa bunun en doğru eğitim sureci güzel sanatlardan geçmektir. Okulumuza genelde 6'cı 7'ci ve 8'ci sınıflarda okuyan öğrencilerden ön başvuru alınmaktadır.

Bunun sebebi eğer öğrencinin hayatında böyle bir hedef varsa (Güzel Sanatlar alanında bir üniversiteye girmek ve meslek olarak da bu işi yapmak) ya da oluşacaksa ya da belirleyecekse böyle bir fırsatı olması. Daha önceden hedefini belirleyebilen öğrenci sınav süreçlerinde yüksek basarî gösterir. Başvuru yapan öğrenciler onlar için özel olarak açılmış bu ön hazırlık sınıflarında yapacakları çalışma ile bu belirsizliği ortadan kaldırmış olacaklardır. Sonucunda seçilmiş olan bölüm ile ilgili olarak öğrencinin alacağı ön eğitim öğrenciyi aileyi ve okulu bilgilendirmiş olacaktır. Okulumuzun SBS sınav sistemi ile bir ilgisi bulunmamaktadır.

Çünkü okulumuza alırken yetenek sınavı yaptığımız öğrenciler üniversiteye girerken de aynı sınav sistemi ile gireceklerdir. Onun için okulumuz öğrenciyi üniversiteye hazırlamada deneyin ve birikim ve tecrübe sahibidir. Üniversiteye yerleştirmede 100/100 lük bir başarı göstermektedir.

Okulumuza Başvuru ve Kayıt için;
1- Kimlik ( Aslı)
2- 6 Fotoğraf
3- Karne
4- İkametgah
5- "Okula Başvuru Mektubu" gereklidir.

Okulumuzun Ön Hazırlık sınıflarına girmek isteyen öğrenciler yılın herhangi bir zamanı başvuru yapabilirler.

Okulumuza başvuru yalnızca veli tarafından yapılmalıdır.

Randevu ve ön hazırlık sınıflarına kayıt için okul sekreterliğinden AYŞİM Hanımı ( 0212. 245 3008 - 09 ) telefonlardan arayınız.